e
sv

1 Mayıs tatil mi?

30 Nisan 2023 16:22
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1923 yılından bu yana ülkemizde kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 2008 yılında resmi olarak “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kabul edildi. Bu gün, dünya genelinde işçi bayramı olarak kutlanmaktadır. Okulların tatil olup olmadığı ise sıklıkla merak edilen bir konudur.

1 Mayıs, dünya genelinde emek ve alınteri kutlamak için kutlanan bir işçi bayramıdır. Ülkemizde de 1923 yılından itibaren resmi olarak kutlanmaya başlamıştır ve 2008 yılından beri “Emek ve Dayanışma Günü” olarak ilan edilmiştir. 1 Mayıs, Türkiye’de milli bayramlardan biridir ve resmi tatildir. Bu nedenle, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerin yanı sıra kamu kurumları da bu gün tatil edilmektedir. Özel sektör çalışanları da izin kullanmadıkları takdirde, iki katı mesai ücreti alırlar.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Türkiye’de resmi tatil olarak ilan edilmiştir ve ayrıca birçok ülkede resmi tatil olarak kutlanmaktadır.

1 MAYIS’TA OKULLAR TATİL Mİ?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Türkiye’de resmi tatil olduğundan, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler bu tarihte tatil edilmektedir. Tüm kamu kurumları da bu gün hizmet vermemektedir. Özel sektör çalışanları için ise, 1 Mayıs gününde çalışmak zorunda kalanlara iki katı mesai ücreti ödemesi yapılması yasal bir zorunluluktur.

1 Mayıs okullar tatil mi? 1 Mayıs resmi tatil mi, işçi bayramında okullar kapalı mı? İlkokul, ortaokul, liseler tatil mi 1 Mayıs 2023? Detaylar ve tüm merak edilenler haberimizde. Yarın okullar tatil mi? Pazartesi okullar tatil mi?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

1 Mayıs tatil mi?