e
sv

24 saatin 1 saatini oyun oynayarak geçiriyoruz

07 Mart 2022 22:10
Türk halkının oyun başında geçirdiği vakit belli oldu. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’deki 16 ile 64 yaş arası kişilerin günlük 1 saatini oyun konsoluyla geçirdiği kaydedildi.
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

We Are Social isimli internet sitesinin verilerine göre, Türkiye’deki 16 ile 64 yaş arası kişilerin günlük 58 dakikasını oyun konsolu ile geçirdiği kaydedildi. Listede birçok ülke yer alırken, Suudi Arabistan 1 saat 58 dakika ile oyun konsolu ile en çok vakit geçiren ülke konumunda yer aldı. İkinci sıraya Tayland (1 saat 38 dakika) yerleşirken, üçüncü sırada Meksika’nın (1 saat 36 dakika) yer aldığı açıklandı.

Oyun konsolu ile zaman geçirmede 16-64 yaş arasındaki kişilerin dünya ortalamasının 1 saat 12 dakika olduğu kaydedilirken, Türkiye’nin bu ortalamanın altında kaldığı görüldü. Verilere bakıldığında Türkiye günlük internet kullanımı (7 saat 57 dakika ) ve sosyal medya kullanımında (2 saat 57 dakika) dünya ortalamasının üzerinde yer alırken, burada daha alt sıralarda kaldığı saptandı.

OYUNLAR İLE İLGİLİ HABERLER

Medya takip kurumu Ajans Press, oyunlar ile alakalı medyaya yansıyan haberleri inceledi. Ajans Press’in gazete, dergi, internet sitelerini incelediği araştırmada, ‘Oyun konsolu ve mobil oyunlar’ olmak üzere çıkan toplam haber sayısının 150 bine yakın olduğu görüldü.

Veriler 2021 yılının başından bugüne hesaplanırken, yeni çıkan oyun konsolu modellerinin ve oyun konsolu fiyatlarının özellikle internette çokça yer edindiği görüldü. Medyada en çok yer alan diğer başlık ise oyun şirketlerinin aldığı değerlemeler oldu. Özellikle Türk oyun şirketlerinin aldığı yatırımlar dünya basınında da büyük yankı uyandırdı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

24 saatin 1 saatini oyun oynayarak geçiriyoruz