e
sv

ABD’de lan kasırgası, 2,5 milyon kişi için tahliye emri verildi.

29 Eylül 2022 15:32
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ian Kasırgası ABD’nin Florida eyaletinde sel ve yıkıma neden oldu. Florida’yı 4. Kategori seviyesine çıkan Ian Kasırgası, ilk günüden yaklaşık bir milyon insanı elektriksiz bıraktı. Florida, Fort Myer’a ulaşan bir kasırga, saatler içinde caddeleri, bina katlarını ve otoparkları su bastı ve sel suları araçların yüksekliğine ulaştı.

Kesintileri izleyen bir web sitesi olan poweroutages.us’a göre, fırtınanın tahrip ettiği okyanus dalgaları bazı yerlerde su seviyelerini iki metreye çıkarırken, şehirde ve çevresinde yaklaşık bir milyon insan elektriksiz kaldı. Ian Kasırgası yaklaşık 150 mil hızla karaya inerken, mağaza sahipleri kasırga güzergahı boyunca 70 mağazanın çok sınırlı saatlerde kapalı veya açık olacağını açıkladı.

Ian’ın karaya en hızlı inen kasırga olduğu bulgusunu paylaşan meteorologlar, Fort Myer’daki su seviyelerinin ölçümlerin başladığı 1965’ten bu yana en yüksek olduğunu kaydetti.

American Airlines, Kuzey Karolina, Güney Karolina ve Georgia gibi Florida yakınlarındaki eyaletlere yapılacak uçuşlarda yolcularına ücretsiz tarih değişikliği hizmeti sunacağını duyurdu. ABD havayolları kasırga nedeni ile yaklaşık 600 uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

ABD’de lan kasırgası, 2,5 milyon kişi için tahliye emri verildi.