e
sv

Ailece yapılacak keyifli etkinlikler

18 Mart 2022 10:26
Anne babaların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de çocuklarıyla nasıl kaliteli ve eğlenceli vakit geçireceği. İşte çocuğunuzla keyifli anılar biriktirmek güzel için öneriler.
avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ailece akşam yemeği pişirin. Beraber karar verin yemeğin ne olacağını belirleyin. Kim neyi yapacak paylaşın. Yan yana gurur duyacağınız lezzetli bir yemek için beraber çalışın.

Oyun gecesi, aile bireylerinin her biri, birlikte oynayacağınız oyun önerileri oluştursun ve oyunu hazırlayıp oynayın.

Yeni bir şey öğrenin, yeni bir kart oyunu, yeni bir tarif. Hepinizin ilgilendiği bir konuyla ilgili bir şeyler okuyun ya da belgesel izleyin.

Film gecesi. Rahat bir ortam hazırlayın ışıkları söndürün telefonları kapatın. Patlamış mısırı unutmayın.
Okuma maratonu düzenleyin. Sırayla sevdiğiniz kitapları sesli olarak okuyun. Küçük çocuklar resimli kitapların resimlerine bakarak hikaye uydurabilirler.

Aile sanat gecesi… Bir tablo üzerinde birlikte çalışın ya da her birey kendi resmini yapsın. Evinizde sergi oluşturabilirsiniz.

Video oyun gecesi. Çocuklarınızın sevdiği bilgisayar oyunlarını hep beraber oynayın.

Fotoğraf gecesi; Arka fonu kendiniz oluşturun çarşaf üzerine günün tarihini yazın ya da başka bir şey. Eğlenceli resimler çekin.

Bir hikaye yazın. Beraber karakterleri seçin ve kısa hikayeler oluşturun bölümleri sırayla yazın. Daha sonra hikayeyi resimleyin ya da resimleme işlemini bir başka gece etkinliği olarak yapabilirsiniz.

Pijama partisi yapın; Herkes pijamalarını giyip bolca abur cubur yer ve gece normalden biraz daha fazla oturabilir ertesi gün uyuya bilirsiniz.

Müzik gecesi. Dans edin veya sevdiğiniz bir parçaya eşlik edin. Ya da müzik aletleriniz ile kendi müziğinizi yapın.

Süslemeli dondurma gecesi; dondurmalarınızı farklı farklı malzemelerle süsleyin ve birbirinize yaptığınız dondurmaları ikram edin.

Bitki ekin. Çiçek ya da sebze fark etmez bahçede çalışmak ya da saksı ile uğraşmak keyifli olacaktır.
Mum ışığı gecesi… Akşam yemeği de dahil her şeyi mum ışığında yapın. Tehlikeli olur diyorsanız yemeğinizi haftada bir gün mum ışığında yiyin.

Küçük şeyleri kutlayın parti yapmak için bahaneler bulun. Ne kadar küçük olduğuna bakmadan aile bireylerinin hayatında gerçekleşen olayları ve sevinçleri kutlayın.

Dışarıda oyun oynayın. Frizbi oynayın, uçurtma uçurun ya da klasik çocuk oyunlarından oynayın. Oyuncak kullanmayın.

Saklambaç oynayın. Saklambaç çocuklar için büyük bir olaydır. Büyüklerle birlikte oynarken oldukça eğlenirler.

Fotoğraf anı gecesi… Eski fotoğraflarınızı CD lerinizi ortaya çıkarma zamanı… Birlikte geçmişe yolculuk yapmak sizleri ve çocuklarınızı mutlu edecektir.

Sizler bu fikirleri geliştirebilir belki de daha güzel alternatifler üretebilirsiniz. Bütün bunları yaparken fotoğraf ve video çekin anıları ölümsüzleştirin. Çocuklarınızın geçmişi için harika belgeler, anılar oluşturacaksınız. İYİ EĞLENCELER!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Ailece yapılacak keyifli etkinlikler