e
sv

Akbank Kredi Kartı Sorunları ile İlgili Açıklama Yaptı

09 Ekim 2022 16:10
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Akbank, Twitter’dan yapılan açıklamadan 24 saat sonra sorunun giderildiğini belirten bir açıklama yaptı.
“Kamuoyunun dikkatine; Bankamız kredi kartı işlemlerine yansıyan aksaklık giderilmiştir. Bu durumdan etkilenen müşterilerimizin kredi kartlarının limit sorunu çözülmüştür. Mükerrer kayıtlar düzeltilmektedir. Yaşanan olumsuz süreçten dolayı özür dileriz.”

Bu arada Akbank’ın mükerrer kayıtlarında iyileşmeye başladığı kaydedildi. Dün sabah Akbank kredi kartı kullanan vatandaşlar, mükerrer kayıtlar nedeniyle kredi kartlarını bloke ettirdi ve kısıtlamalar nedeniyle alışverişlerinde kullanamadı.
Akbank, kredi kartı ödemelerinin sabah saatlerinde çifte çekilmesi ve hesap özetlerine yansıyan mükerrer işlemlerin neden olduğu teknik hatalar nedeniyle limitlerin tükenerek müşterilerini paniğe sürükledikten saatler sonra özür diledi.

Bankanın Twitter hesabında, “Kredi kartı işlemlerimizde mükerrer girişlerden kaynaklanan limit sorunu yavaş yavaş çözülüyor. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”
Akbank’ın mobil ve internet bankacılığı hizmetlerinde yaşanan teknik aksaklıklar müşterilerde panik yarattı. Akbank müşterileri, kredi kartı işlemlerinde iki taksit ödemek gibi teknik sorunlarla karşılaştıklarını sosyal medyadan duyurdu. Bir arıza Akbank hashtag’inin Twitter’da TT olmasına neden oldu.
Vatandaşlar, ekstrelerine yansıyan Akbank kredi kartlarına yapılan harcamalardan iki kez olmasından şikayetçi oldu.

2019 da Dünyanın En İyi Dijital Bankası Seçilmişti:

Akbank, dünyanın en saygın finansal yayın gruplarından Euromoney tarafından ‘Awards for Excellence 2019 – Excellence Awards 2019’da ‘Dünyanın En İyi Dijital Bankası’ seçildi. Akbank, ‘Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası’ unvanını da kazandı.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sıradaki içerik:

Akbank Kredi Kartı Sorunları ile İlgili Açıklama Yaptı