e
sv

Bir çalışma ortamında gerekli 4 temel teknoloji

11 Nisan 2022 14:01
avatar

admin

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya, biz insanların teknoloji olmadan yaşayamayacağı bir noktaya geldi. Günümüzde teknolojinin kullanılmadığı herhangi bir yaşam alanı veya günlük aktivite düşünmek zor. Elde taşınan akıllı telefonlardan büyük ölçekli yenilikçi yapay zeka (AI) sistemlerine kadar her yerde bulunan teknoloji, yaşam tarzımızı kolaylaştırıyor.

İş yerinde teknoloji, ofisleri daha teknolojiye uygun hale getiren İK, CRM, AI sistemleri gibi her türlü hizmet için kullanılır ve akışkan çalışma alanları trendinin büyümesine katkıda bulunur.

İş yeri uygulamalarından gelişmiş video konferansa kadar, ekiplerin çevrimiçi işbirliği yapmasına yardımcı olan dijital araçlar, esnek uzaktan çalışma ve hibrit çalışma modelleri konseptini hızlandırıyor . Benzer şekilde, çevrimdışı bir ortamda, dünyanın dört bir yanındaki ortak çalışma alanları, sıcak masalar, ofis alanı ve sanal ürünler için esnek paketler geliştirerek işletmelerin ihtiyaçlarına uyum sağlıyor.

İyi bir ortak çalışma alanı, işe yarayan bir teknoloji sunar. Peki ya tamamen zevk alabileceğiniz bir deneyim yaratmak için yukarıda ve öteye gitmeye ne dersiniz? Harika bir ortak çalışma alanı, daha üretken olmanıza yardımcı olmak için çalışma deneyiminizi dönüştüren ve iş-yaşam dengesinin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan bir teknoloji sunar.

Bir ortak çalışma alanında en önemli dört temel teknolojiyi inceleyelim!

HIZLI, GÜVENİLİR, GÜVENLİ İNTERNET

İnsanların dünyanın herhangi bir yerinden bağlı kalmak ve iletişim kurmak için ihtiyaç duyduğu tek şey, kablosuz bir ağa sahip olmaktan başka bir şey değildir. Bir kafede otururken veya işe giderken; her zaman iyi bir WiFi bağlantısı arıyoruz.

Ortak çalışma alanlarının, üyelerin ve müşterilerin kesinti olmadan çalışabilmelerini sağlamak için kararlı WiFi ve VPN’ler gibi hızlı, güvenilir kablosuz internet bağlantısı sağlaması gerekir. Ağa bağlı çok sayıda teknolojik aygıtı yönetmek için, ortak çalışma alanlarının da bu ağı bir dizi etkili siber güvenlik önlemiyle koruması gerekir .

UZAY ERİŞİMİ

Esneklik, günün herhangi bir saatinde bir çalışma alanına ihtiyaç duyan insanlara hitap eden, istedikleri zaman çalışmalarına olanak tanıyan ve iş programlarını kişisel bir yaşam tarzına göre uyarlayan ortak çalışma alanları için anahtardır. Kusursuz güvenlik sistemleri uygulamak, her zaman alan dışında çalışan üyelere, misafirlere ve müşterilere güvence verir.

Tipik olarak, bir ortak çalışma alanı üyesi olarak kaydolduğunuzda bir erişim kartı veya etiketi alırsınız. Bu kartlar, giriş/çıkış gibi ortak alanlara erişim sağlar ve en önemlisi, erişim sadece kişi veya ekiplere verildiğinden, kişisel Özel Ofisleri olan üyelerin mahremiyetine izin verir.

Teknoloji, alanların normal çalışma günlerinde Ön Büro hizmetleri olmasa bile üyelere 7/24 erişim sağlayan bir güvenlik sistemini zorlamasını mümkün kılmıştır.

TEKNİK EKİPMAN

Ortak çalışma alanlarının doğal olarak sunduğu ofis ekipmanlarını ve hizmetlerini gözden kaçırmanın ne kadar kolay olduğunu unutmayalım. Buna yazıcı ve tarayıcı makineleri, kağıt parçalayıcı, bilgisayarlar, kablolar, şarj noktaları, ses ekipmanı, toplantı odası ekranları, projektörler dahildir ve liste uzayıp gidiyor.

Çoğu ortak çalışma alanı, temel olarak bu donatılmış tesislere sahiptir ve talep üzerine veya ek ücret karşılığında daha fazlasını sağlayabilir. Çoğu işletme sahibi ve startup, kendi işlerine odaklanmak ve müşterilerine profesyonel görünmek için bu tür sorunsuz ortamlarda çalışmayı tercih eder. Ortak çalışma alanlarını son derece kullanışlı kılan da budur.

BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ (BİT) ARAÇLARI

Üyelerle iyi ilişkiler sürdürmek ve bağlı bir topluluk oluşturmak için çoğu ortak çalışma alanı, son yıllarda güncellemeleri paylaşmak ve işlem kolaylığını kolaylaştırmak için uygulamaları kullandı.

Salesforce, Zendesk, OfficeRnD ve daha fazlası gibi SaaS platformları, ortak çalışma alanları için süreçleri otomatikleştiren popüler teknoloji yazılımlarıdır. Üyelerin üyelik durumunu, faturaları, avantajları ve benzerlerini rahatça kontrol etmelerini sağlar.

Ayrıca, bir ortak çalışma alanı dijital yazılım veya cihazlarla donatılmışsa, üyeler kendilerini gerçekten bağlı hissedebilirler. Toplantı odası programlarını göstermek için bir tablet ekranına sahip olmak, üyelerin uygulama aracılığıyla toplantı odaları rezervasyonu yapmasına izin vermek, haberleri ve duyuruları paylaşmak vb. gibi bunu uygulamanın birçok yolu vardır.

Ortak çalışma alanları, bireylerin ve ekiplerin çalışma alanlarına yerleşmelerine yardımcı olurken onları evlerinde hissettirirken kusursuz bir deneyim sunduğundan, tüm bunları hafife almak kolaydır.

Teknoloji kesinlikle her ortak çalışma alanının kalbinde yer alır, çünkü onsuz hiçbir şey bu kadar sorunsuz veya verimli çalışmayacaktır. Teknolojiyi çalışma alanlarında kullanmak, hayatımızı kolaylaştırmanın yanı sıra, alanın geleceğe hazır olduğu ve insanların ihtiyaçları değiştikçe gelişmeye hazır olduğu anlamına da geliyor. Bu, özellikle büyümek isteyen işletmeler ve yeni başlayanlar için önemlidir.

İpucu: İhtiyaçlarınıza uygun bir ortak çalışma alanı arıyorsanız, sağlanan teknoloji hakkında bilgi almayı unutmayın. Herhangi bir ortak çalışma alanı, sunduklarından gurur duymalıdır. Kişisel ve ticari hedeflerinize ulaşmak için ideal alanı bulduğunuzdan emin olun.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Bir çalışma ortamında gerekli 4 temel teknoloji