e
sv

Dead Island 2’nin bir kısmı sızdırıldı

18 Nisan 2023 14:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Deep Silver ve Dambuster Studio’nun heyecanla beklenen yeni zombi oyunu Dead Island 2’nin ilk yarım saatlik içeriği YouTube üzerinden internete sızdırıldı.

İlk oyunu 2011’da piyasaya sürülen Dead Island, tam 12 yıllık bekleyişin ardından geri dönmeye hazırlanıyor. Açık dünya zombi aksiyonunun devam halkası, 21 Nisan‘da çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun sistem gereksinimlerini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Deep Silver ve Dambuster Studio tarafından geliştirilen Dead Island 2, PC’de Epic Games Store’a özel olacak. Konsollar için ise herhangi bir münhasırlık durumu söz konusu değil.

Yeni çıkacak oyunların en fazla korktuğu şeylerden biri, çıkış tarihinin öncesinde internete düşen oyun içi içeriklerdir. Dead Island’ın devamı, bu korkuyla yüzleşmek zorunda kalan son oyun oldu. Zombi aksiyonunun ilk 30 dakikası, resmi lansmana birkaç gün kala YouTube üzerinden internete sızdırıldı. Elbette yayıncı ve geliştirici stüdyoya olan saygımızdan dolayı bağlantı paylaşmayacağız, ancak video şu anda herkes için izlenebilir vaziyette.

Yaklaşık üç dakika uzunluğunda bir sinematikte açılan video, zombi istilasına uğramış Los Angeles’tan çıkmaya çalışan bir şehir otobüsüne ve uçağa yönelik saldırıları gösteriyor. Daha sonra bir karakter seçim ekranıyla karşılaşıyoruz ve oyundaki altı oynanabilir karaktere dair resimleri, özellikleri, yetenekleri ve daha fazlasını görüyoruz. Bu karakterlerin isimleri Jacob, Bruno, Carla, Dani, Ryan ve Amy şeklinde sıralanıyor.

Sızıntı videoda oyuncu Jacob’ı seçiyor ve kendisini kaza sonrasında baş aşağı bir şekilde uyandığı, karnındaki yaradan bir metal parçası çektiği ve ilk yardıma ihtiyacı olduğu bir vaziyette buluyor. Bu aynı zamanda Dead Island 2‘nin ilk bölümü. Güvenli bir yere sürünen karakter, uçağın bir başka bölümünde hayatta kalan diğer gruba denk gelmeden önce dışarıda işine yarayabilecek malzemeleri topluyor. Daha sonra Jacob, derme çatma bir metal bıçak, devasa bir çekiç ve çıplak elleriyle bir zombi sürüsüne karşı mücadele etmeye başlıyor.

Deep Silver ve Dambuster Studio imzalı Dead Island 2’nin 21 Nisan 2023 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Zombi temalı hayatta kalma oyunu, Epic Games Store‘da 429 liraya satılıyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Dead Island 2’nin bir kısmı sızdırıldı