e
sv

Dünyanın En Popüler Video Oyunları Hakkında Bilinmeyen Detaylar

13 Mayıs 2023 17:02
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Video oyunları, son yıllarda dünya genelinde giderek popüler hale gelen bir eğlence türü haline geldi. Milyonlarca insanın oynadığı video oyunları, birçok kişi için sadece bir hobiden öte bir yaşam tarzı haline geldi. İşte dünyanın en popüler video oyunları hakkında ilginç bilgiler.

 1. Minecraft
  Minecraft, dünyanın en popüler video oyunlarından biridir. Oyun, blokları kullanarak çeşitli yapılar inşa etmek, hayatta kalmak ve macera dolu dünyalar keşfetmek üzerine kuruludur. Minecraft, 2011 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri dünya genelinde 200 milyon kopya satmayı başardı.
 2. Grand Theft Auto V
  Grand Theft Auto V, dünyanın en popüler açık dünya aksiyon oyunlarından biridir. Oyuncular, özgürce dolaşabilecekleri devasa bir dünyada çeşitli görevleri yerine getirirler. Oyun, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar 145 milyon kopya satmayı başardı.
 3. Fortnite
  Fortnite, son yıllarda dünya genelinde büyük bir popülerlik kazandı. Oyun, hayatta kalmak için diğer oyuncularla savaşmanız gereken bir battle royale oyunudur. Fortnite, 2017 yılında piyasaya sürüldü ve 350 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip.
 4. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)
  PUBG, Battle Royale oyunları arasında öncü oyunlardan biridir. Oyun, oyuncuların diğer oyuncularla savaşarak hayatta kalmaya çalıştığı bir açık dünya oyunudur. PUBG, 2017 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar 70 milyon kopya sattı.
 5. League of Legends (LoL)
  League of Legends, dünyanın en popüler çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası (MOBA) oyunlarından biridir. Oyuncular, kendi şampiyonlarını seçerler ve diğer oyuncularla savaşarak rakibin kalesini yıkmaya çalışırlar. LoL, 2009 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar 115 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip.
 6. Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)
  Counter-Strike: Global Offensive, birinci şahıs nişancı oyunları arasında en popüler olanlarından biridir. Oyuncular, teröristler ve antiteröristler arasında seçim yaparak, diğer takımı yenmek için savaşırlar. CS:GO, 2012 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar 45 milyon kopya sattı.
 7. World of Warcraft (WoW)
  World of Warcraft, dünyanın en popüler çevrimiçi rol yapma oyunlarından biridir. Oyuncular, karakterlerini yaratarak fantastik dünyalarda maceraya atılırlar. WoW, 2004 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar 100 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip.
 8. Call of Duty: Modern Warfare (2019)
  Call of Duty: Modern Warfare, popüler FPS serisi Call of Duty’nin 2019’daki yeniden başlatmasıdır. Oyun, modern savaş ortamında geçer ve oyuncular, tek oyunculu kampanya modunda veya çok oyunculu modlarda oynayabilirler. Oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana 30 milyondan fazla kopya sattı.
 9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 2017’de piyasaya sürüldü ve Nintendo Switch için piyasaya sürülen en popüler oyunlardan biridir. Oyuncular, Zelda evreninde keşif yaparlar ve kahramanımız Link’in hikayesini takip ederler. Oyun, 22.5 milyondan fazla kopya sattı.
 10. FIFA 21
  FIFA, dünyanın en popüler spor simülasyon oyunlarından biridir. Oyun, futbol takımlarının dünya çapındaki liglerinde oynayarak şampiyonluk kazanma hedefine dayanır. FIFA 21, 2020 yılında piyasaya sürüldü ve 25 milyondan fazla kopya sattı.

Video oyunları dünya genelinde büyük bir popülerlik kazandı ve oyuncuların sayısı giderek artmaya devam ediyor. Bu listede yer alan oyunlar, oyun sektöründe öne çıkan ve milyonlarca oyuncuya sahip olan en popüler oyunlardan sadece birkaçıdır. Her yıl piyasaya sürülen birçok yeni oyunla birlikte, bu listedeki oyunların popülerliği de devam ediyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Dünyanın En Popüler Video Oyunları Hakkında Bilinmeyen Detaylar