e
sv

Google’da asla aratmamanız gereken 7 konu

19 Mayıs 2022 09:57
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD merkezli merkezli arama motoru Google’da asla aramamanız gereken 7 konu belirlendi. 

Genel olarak insanlar merak ettikleri her ama her şeyi internet aracılığıyla öğreniyor ve bu şekilde aklındaki soruları tek tek ortadan kaldırıyor. Ancak Google’da asla aramamanız gereken bazı şeyler de var. Bunlara dikkat etmek ise sizin iyiliğinize.

Webtekno’da “Google’da Asla Aratmamanız Gereken 7 Şey” başlıklı bir habere çıkan habere göre insanlar, özellikle kişisel hayatlarının başkaları tarafından öğrenilmemesi için bu başlıklar konusunda hassas olmalı.

İŞTE GOOGLE’DA ARAŞTIRMAMANIZ GEREKEN ÖNEMLİ KONULAR;

RAHATSIZLIKLAR

Genelde bir şikayeti olanın ilk başvurduğu yer sağlık kuruluşları olur. Ancak internette arama yapmanın popülerleştiği günümüz dünyasında insanlar doktora gitmeden önce yaşadığı rahatsızlık belirtilerini Google’da arıyor, rahatsızlığının ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor, hatta yaşadıklarını çok sayıda hastalığın ön belirtilerine benzetip kendi kendine teşhis dahi koyuyor. Bu da belki de doktora gidip kolayca çözülebilecek bir rahatsızlığın kişinin oturduğu yerden endişeye kapılmasına neden oluyor. Bu yüzden bir rahatsızlık yaşıyorsanız Google’da arama yapmaya yönelip kendi kendinize teşhis koymamalı, doktora gitmelisiniz.

HERHANGİ BİR ORGAN KANSERİ

Aslında bu madde de ilk maddeyle oldukça bağlantılı. Pek çok hastalığın belirtisi birbirine benziyor. Google’da arama yapan birisi de listelenen belirtilerle kendi belirtileri arasında bağ kurunca kanser olduğunu düşünebiliyor ve bu da daha doktora gidip gerekli tetkikler yapılmadan kişinin büyük endişeye kapılmasına neden oluyor. Kanser olduğundan şüphelenen kişinin, Google’da X kanseri, Y kanseri belirtilerine bakıp kendi belirtileriyle bağ kurmak yerine doktora gitmesi gerekiyor. Hatta YouTube’da Google’da arama yaparak kendisinin kanser olduğunu düşünen bir kişiyi anlatan “abdomen” adlı bir kısa film dahi var.

CİLT DURUMU

Herhangi bir cilt sorunu yaşayanlar, çoğunlukla Google’da yaşadığı cilt sorununun kısa kelimelerle anlatıyor daha sonra görsellere tıklayıp kendi cilt sorunu ile görseli yer alan cilt sorun arasında bağ kurmaya çalışıyor. Hatta “Bu bendekinin aynısı” dediği de oluyor bu insanların. Yine bu tarz aramaların getirdiği tek şey panik ve endişe oluyor. Ne olup ne olmadığına ilişkin kesin sonuca ise yine doktor karar veriyor. Google arama sonuçlarına güvenmek pek de mantıklı değil. Bu yüzden arama yapmayı düşünmemek en iyi çözüm olabilir.

UYUŞTURUCU TÜRLERİ

EGM’nin (Emniyet Genel Müdürlüğü) narkotik suçlar sayfasında şu cümle yer alıyor: “Uyuşturucu madde kullanmak başlı başına bir suçtur, ayrıca madde beraberinde de diğer suçları da getirmektedir.”

Alo 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı ise uyuşturucu ile ilgili danışma ve destek hizmetlerinin doğrudan verildiği, kişiye uygun gerekli yönlendirmelerin yapıldığı, bu anlamda vatandaşların uyuşturucuyla mücadele kapsamında danışmanlık hizmeti alabilecekleri bir danışma ve destek hattıdır. Uyuşturucu maddelerin Google’da aranması ise, bazı kanun dışı bilgilerin karşınıza getirilmesine neden olabilir. Bu yüzden uyuşturucu maddelere yönelik zararlı aramalar yapmamanız, zararlı bir yaklaşıma sahip sitelere girmemeniz en sağlıklısı ve en doğrusu olacaktır.

FAİZSİZ – DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ 

Google’da faizsiz kredi, düşük faizli kredi araması yaptığınızda karşınıza dolandırıcıların oluşturduğu içerikler çıkabilir. Bu da dolandırılmanıza neden olabilir. Bu siteleri hazırlayanlar, düşük faizli kredi vaadiyle sizi kandırarak her şeyinize el koyabilir ayrıca kişisel bilgilerinizi çalabilirler. Bu yüzden dikkatli olmanızı öneriyor ve bir kredi çekme isteğiniz varsa Google üzerinden arama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Direkt bankaların iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

NASIL ZENGİN OLURUM?

Google’da arama yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlar sizi zengin olma vaadiyle kandırıp yine sahte ve tuzak sitelere yönlendirebilirler. Böyle bir arama yaparsanız, muhtemelen sahte borsa veya bahis sitelerine yönlendirilmeniz işten bile değil. Bu yüzden nasıl zengin olurum araması yapmanızı önermiyoruz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Google’da asla aratmamanız gereken 7 konu