e
sv

Grand Theft Auto 6, 1 Milyar Dolar Bütçesiyle Tarihin En Pahalı Oyunu Olacak

06 Mayıs 2023 15:19
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Grand Theft Auto hayranları, uzun zamandır beklenen Grand Theft Auto 6’nın piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu bekleyiş sırasında, oyunun toplam bütçesi hakkında bazı tahminler yapıldı. Konu hakkında uzman bir YouTuber olan INTER, oyunun toplam bütçesinin 1 milyar doları aşacağını iddia etti. Bu da, oyunun sektör tarihindeki en pahalı oyun olacağı anlamına geliyor.

Sızan bilgilere göre, Grand Theft Auto 6’nın geliştirme maliyetleri 250 milyon dolar civarında olacak. Ancak bu rakam, pazarlama, lojistik ve diğer giderler de dahil olmak üzere toplam bütçenin sadece bir kısmını oluşturuyor. Bununla birlikte, oyunun popülaritesi göz önüne alındığında, Rockstar Games’in yatırımını oyun piyasaya sürüldükten sonraki ilk ay içinde telafi etmesi bekleniyor.

Grand Theft Auto serisi, oyun endüstrisindeki en popüler serilerden biri olarak kabul ediliyor. Grand Theft Auto 5, tarihin en çok satan ikinci oyunu olma unvanını taşıyor ve 175 milyondan fazla kopya sattı. Sadece Minecraft, 238 milyon adet kopya satarak onun önünde yer alıyor.

GTA 6’nın piyasaya sürülmesiyle birlikte, oyunun bu rekora ulaşıp ulaşamayacağı henüz bilinmiyor. Ancak tahminlere göre, oyunun toplam bütçesi, Star Citizen’ın 500 milyon dolardan fazla olan bütçesini geride bırakabilir. Bu da Grand Theft Auto 6’nın oyun endüstrisindeki birçok rekoru kıracağına dair bir işaret olabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Grand Theft Auto 6, 1 Milyar Dolar Bütçesiyle Tarihin En Pahalı Oyunu Olacak