e
sv

İran Devlet Televizyonu Hacklendi

09 Ekim 2022 16:31
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İran devlet televizyonu siber saldırıya uğradı. İran dini lideri Ayetullah Hamaney’in konuşması bir haber programında yayınlanırken, Mahsa Amini’nin polis tarafından tutuklandıktan sonra ölümünün ve ardından gelen protestolarda hayatını kaybeden kadının görüntüleri ekrana geldi. İran devlet televizyonu protestocular tarafından hacklendi.

Bir devlet televizyonu haber programı, Mahsa Amini’nin İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’in konuşması sırasında aniden tutuklanıp ölümünün yanı sıra bir protesto sırasında ölen bir kadının görüntülerini gösterdi.
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’i hedef alan ve “Bize katılın ve ayağa kalkın” yazan kısa bir videoda “Kadın, Yaşam, Özgürlük” sloganı yayınlandı.
Daha önce İran hükümetine karşı siber saldırılar düzenleyen siber korsan grubu Adalet-i Ali, Twitter hesaplarına yapılan saldırıları üstlendi.

Yarı resmi İran Öğrenci Haber Ajansı (ISNA), siber saldırıyla ilgili şunları bildirdi:
Devlet televizyonunun daha önce de benzer saldırılarla karşılaştığını kaydeden ISNA, istasyonun güvenliğinin sağlanması için gerekli adımların atılması gerektiğini yazdı.
İran devlet televizyonu daha önce de benzer siber saldırılara maruz kalmıştı.
Ocak ayında bir televizyon yayını sırasında ekranda birkaç saniyeliğine ülkede terör örgütü olarak kabul edilen Halkın Mücahitlerinin liderini öven bir video belirdi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

İran Devlet Televizyonu Hacklendi