e
sv

Jeff Bezos,122 milyar dolarlık serveti ile hayır kurumları için bağış yapacak

15 Kasım 2022 19:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Jeff Bezos, parasını “mükemmel faydalar” ile bağışlamak istediğini söyledi. Jeff Bezos ‘un kız arkadaşı Lauren Sanchez ile bağışta bulunmaya hazırlandığı belirtildi.
Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, CNN International’s verdiği röportajda servetinin çoğunu hayır kurumlarına bağışlamayı planladığını söyledi.

Bloomberg’e göre, 122 milyar dolarlık servetiyle dünyanın dördüncü en zengin insanı olan Bezos, parasını “büyük faydalar” için bağışlamak istediğini söyledi.
Bezos ‘un kız arkadaşı Lauren Sanchez ile bağış yapmaya hazırlandığını açıkladı. O parayı sağlama kabiliyetini geliştiriyoruz” dedi. 2020’de Bezos, Bezos Earth Fund adlı bir girişim aracılığıyla iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak için 10 milyar dolar taahhüt etti.
Bezos, diğer milyarderler gibi servetinin çoğunu bağışlayacağını ilk kez açıklasa da servetini bağışlayan bir diğer milyarder Bill Gates. Ukrayna’daki savaşın neden olduğu başarısızlıkları ve diğer faktörleri öne sürerek bu ay vakfa 20 milyar dolar bağışta bulunduğunu duyurdu. Ünlü milyarderin gelecekte tüm servetini Bill ve Melinda Gates Vakfı’na bağışladığı ve bunun da kendisini dünyanın en zenginleri listesinden çıkaracağı söyleniyor.

Warren Buffett, Bill Gates ve Melinda French Gates, 2010 yılında dünya çapında 200’den fazla milyarderin imzasını toplayan The Giving Pledge adlı bir girişim kurdu. Bu girişim ile amaç, zengin bireylerin servetlerinin çoğunu yaşamları boyunca kendi lehlerine veya hayır kurumlarına bağışlamayı taahhüt etmeleridir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Jeff Bezos,122 milyar dolarlık serveti ile hayır kurumları için bağış yapacak