e
sv

Kapatılan Facebook hesabını açma yöntemi

30 Mayıs 2022 10:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yıl itibariyle tüm dünyada Facebbook’u kullananların sayısı 3 milyar kişiyi geçti. Ancak bir takım politika ihlalleri nedeniyle Facebook tarafından kapatılan hesaplar sebebiyle 3 milyar rakamı devamlı değişiklik gösteriyor.

Peki ihlaller sebebiyle Facebook tarafından kapatılan bir hesap nasıl tekrar açılır?

Facebook tarafından kapatılan hesabı açmak için adım adım gidelim.

İlk olarak hesabınız bir politika ihlali veya bilginiz dışında bir sebepten dolayı kapatıldıysa üçüncü taraf kişilerle görüşme yapmadan önce Facebook’un yönlendirmelerini takip etmenizde fayda var.

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Kapalı bir Facebook hesabına giriş yapmaya çalıştığınızda size hesabınızın kapatıldığına ilişkin bir mesaj gelir. Ancak bu mesaj gelmiyorsa başka bir sorunla karşı kaşıyasınız demektir.

Eğer durum bu şekilde ise burayı tıklayarak (https://www.facebook.com/help/105487009541643) ilgili yönlendirmeyi takip edebilirsiniz.

Ancak hesabınızın kapatıldığına dair bir mesaj geliyorsa yüksek ihtimalle platformun kurallarını ihlal ettiğiniz içindir. Facebook’un yaptığı açıklamaya en sık yapılan ihlaller ise şu şekilde:

1- Facebook Koşulları’na aykırı olan içeriklerin paylaşılması.

2- Sahte bir ismin kullanılması.

3- Başka birisinin taklit edilmesi.

4- Facebook’ta izin verilmeyen ve Topluluk Standartlarına aykırı eylemlerin sürsürülmesi.

5- Başka kullanıcılarla taciz, reklam, tanıtım veya izin verilmeyen başka amaçlarla iletişim kurulması.

Bu ağır kural ihlalini yaşamış bir hesabım süresiz olarak kapatıldığını ve bir daha açılamayacağını da vurgulamak gerekir. Ancak yanlışlıkla kapatıldığını ya da bilerek bir kural ihlalinde bulunmadığınızı düşünüyorsanız Facebook’a bir inceleme talebi göndermeniz lazım.

Kişisel Hesabım Kapatıldı sayfası üzerinden yapılan başvuruda ilk olarak giriş için kullandığınız e-posta adresi veya cep telefonu numarası talep ediliyor. Daha sonra ise kimlikte yazan adınız ve soyadınız soruluyor. Tabii burada yazdığınız isim ve soyadının hesabınızda yazdığınızla eşleşmesi gerektiğini belirtelim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Kapatılan Facebook hesabını açma yöntemi