e
sv

Martı Şirketine Rekabet Kurumundan Soruşturma Başlatıldı

11 Ağustos 2022 03:20
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2019 yılında kurulan ve 2021 yılının şubat ayında Ankara da piyasaya çıkan Martı şirketi hakkında soruşturma başlatıldı. Martı şirketi Ankara’da elektrikli scooter ile ortaya çıktı.

Halk tarafından yoğun olarak kullanılan Elektrikli scooter hayatımızın vazgeçilmez ulaşım araçlarından biri oldu. Martı şirketi elektrikli scooter lar yapıp halkın sunumuna sürmüştü. Kısa sürede büyüyen Martı şirketi adını iyice duyurmayı başardı. Halkın kalabalık ulaşımdan bıkmasından dolayı elektrikli scooter a ağırlık vermesi ve kolay kullanımdan dolayı rağbet gördü ve Martı gün geçtikçe büyüdü. Fakat Rekabet Kurumundan, Rekabet kurallarını çiğnemesinden dolayı hakkında soruşturma açtığını duyurdu.

Rakiplerinin üzerinde dışlayıcı eylemleri ile hâkim durumunu kötüye kullanmak suretiyle Martı şirketine soruşturma açıldı. Rekabet kurumu daha önce de 2. El araç satan firmalara da soruşturma açtığını unutmayalım.

Rekabet kurallarını ihlal etmesinden dolayı Martı şirketine başlatılan soruşturma nasıl sonuçlanacak henüz bilinmiyor. Halkın ulaşımdaki zorluluğunu kolay haline getiren elektrikli scooter üreten Martı şirketinin hakkında soruşturma açılması halk tarafından büyük tepki gösterildi. Açılan soruşturma nasıl sonuçlanacak hep birlikte göreceğiz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Martı Şirketine Rekabet Kurumundan Soruşturma Başlatıldı