e
sv

Netflix Rezident evil: Biohazard 2. Sezonunu İptal Etti!!

29 Ağustos 2022 10:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda izlenme oranında büyük bir düşüş yaşayıp aynı zamanda abonelerinde de ciddi bir kayıp yaşayan yayın platformu olan Netflix rezesident evil: biohazard 2. Sezonu iptal ettiği duyuruldu. Hayranları dizinin ikinci sezonun yayımlanmasını beklerken dizinin 2 sezonu iptal edildi. Peki bir seri halinde devam eden resident evil 2.sezonu neden iptal edildi?

Büyük bir hayran kitlesi olan Capcom’un Resident Evil oyun serisinden esinlenilen Netflix dizisi Resident Evil: Biohazard iyi bir oyuncu ekibine sahip olması bile dizinin akıbetini değiştirmedi. Netflix tarafından dizinin devam sezonunun sürdürmeyeceğini açıkça belirtildi.

Peki 1. Sezonda neler yaşanmıştı…

Dizide yaşananlar dünyanın sonundan 3 ay önce olan 2022 yılında yaşanmakta. Aynı zamanda 2036 yılında yaşanacak olaylardan da dem vurmaktadır. 2036 senesinde Jade Wesker’ın zombi kıyametinden sonraki büyümüş haliyle açılış yapan ilk bölüm oldukça korkutucu bir sahneyle başlıyor. Ancak 2022’de kardeşiyle kobay tavşanları kurtarmak için girdikleri Umbrella firması başlarına büyük bir sorun açmıştı.

2036 yılındaki Jade kendi gözlemleri için bir tavşanı denek olarak kullanmaktan asla çekinmiyor.

Yapılan bir hata neticesinde Jade bir zombi sürüsü tarafından kovalanırken bulur kendisini.6 ay içinde Zombilerden kurtulmak için uğraştığı emeklerini boşuna çıkararak zombileri yok eder. Bu sırada oldukça daha büyük bir yaratığı uykusundan uyanmasına sebep olur.

Yaratıkla savaşan Jade, yağmacılar tarafından kurtarılır. Ancak yağmacılarda kendi çıkarları için Jade’i Umbrella’ya satmaya çalışır. Jade tekrar birçok sorunla savaşırken kendini bir tarikatın arasında bulur. Ancak karşılaşmış olduğu bir zombi onca zamanki emeğini haklı çıkarır. Tarikattan da bir şekilde kurtulan jade beklenmedik bir şekilde kardeşi billie ile karşılaşır umbrellanın tuzağına düşen kardeşler yaşanan bu olaylar sebebiyle Jade ve billie arasında amansız bir savaş baş gösterir.

Dizi de karmaşa bir aile draması ile karşılaşsak da kendi içinde de sırlarla ve birtakım dünyayı sona erdiren vakalar zinciriyle Resident Evil hissiyatını veren bilim-kurgu dizisidir.

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz sene Sony Pictures tarafından beyazperde uyarlaması çıkan bir öteki canlı adaptasyon Resident Evil: Welcome to Raccoon City da benzer halde izleyicileri büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Resident evil :biohazard beğeni oranı %55 iken izleyici beğeni oranı ise %27’lik bir orana sahiptir.

Biliyorsunuz ki dizi ilk yayınlandığı 14 Temmuz tarihinden bu yana ilk haftalarda çok ilgi görüp izlendi. Ama izlenme oranı sonraki haftalar için bu devamlılığını sürdüremedi maalesef sonraki haftalarda izlenme oranında büyük bir düşüş yaşayıp izlenme listelerinden hızla düştü.

Bu kararın verilmesinin sebebi dizinin beğeni oranlarına bakmak yeterli gibi gözüküyor. Ne dersiniz!!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Netflix Rezident evil: Biohazard 2. Sezonunu İptal Etti!!