e
sv

Netflix şifresini başkasıyla paylaşan ekstra ücret ödeyecek

17 Mart 2022 10:38
ABD merkezli film ve dizi platformu olan Netflix, kullanıcıları için yeni bir kararı devreye almak üzere. Bu kapsamda Netflix, hesap sahiplerinin, kendileriyle aynı evde yaşamayanlarla şifre paylaşmasını engellemeye yönelik adımları resmileştiriyor.
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Üyelik paketlerinde kişiler değil platformun kullanılacağı cihazları baz alan 212 milyon aboneli Netflix dün blog sayfasında yayınladığı yazıda, kullanıcıyla aynı evde kalmayanlarla şifre paylaşımından ekstra ücret isteneceğini yöntemi test ettiğini duyurdu.

Halihazırdaki kullanıcı seçeneklerinin ‘Netflix’in nasıl paylaşılacağına dair kafa karışıklığı yarattığını’ belirten Netflix, bunun çözümüne ilişkin iki yeni özelliği birkaç hafta içinde Şili, Kosta Rika ve Peru’da denemeye başlayacak.

Şifre paylaşılanları devre dışı bırakmak yerine onlardan da gelir elde etmeyi amaçlayan bu sistemde bir hesap, birlikte yaşamadığı en fazla iki kişi için ‘alt hesap’ açabilecek. Ayrıca bu test ülkelerindeki kullanıcılar, hesap paylaştıkları kişilerin profil bilgilerini yeni bir hesap veya bu alt hesaba aktarmalarına izin verebilecek.

Bunu yapmanın maliyeti ise bu test ülkelerinde şimdilik 3 dolar olarak belirlendi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Netflix şifresini başkasıyla paylaşan ekstra ücret ödeyecek