e
sv

Netflix Ücretli Abonelik Fiyatları Beli Oldu!!

29 Ağustos 2022 00:22
avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

En iyi film ve dizi platformların başında gelen Netflix aynı zamanda kendisinin ürettiği içerikler ile bilinmektedir. Bir zamanlar kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen bu platform son zamanlarda çok ciddi bir şekilde kullanıcı kaybetmektedir. Netflix bunu önüne geçebilmek için ebetteki fiyatlarda bir düzenlemeye gitti. Geçtiğimiz aylarda en büyük rakibi olan disney plus kullanıcılarına daha iyi bir fiyat performansı sağlaya bilmek için reklamlı abonelik sistemi getireceğini duyurmuştu bunun üzerine Netflix kullanıcılarını geri kazanmak için buna başvurdu.

Peki nedir bu reklamlı abonelik!!

Netflix’in reklamlı abonelik seçeneği için düşündüğü fiyat ortaya çıktı.

Biliyorsunuz ki Netflix son zamanlarda gösterdiği yüksek fiyattan ötürü abone kaybetmesinden kaynaklı müşterilerine uygun fiyatlı reklam aboneliği sunacağını dururdu.

Geçtiğimiz sene içerisinde binlerce abone kaybeden Netflix, mevcut abonelerini koruma ve yeni abonelerini geri kazanmak için yeni adımlar atmakta bir nevi eski tahtını almak için çabalıyor diyebiliriz. Bu doğrultuda firma, geçtiğimiz aylarda Microsoft ile reklam destekli bir üyelik üstüne çalıştığını duyurmuştu. Şimdi de bu servisten ilk fiyat bilgisi sızdırıldı.

Peki reklamlı abonelik ücreti ne kadar olacak…

Bloomberg’in duyurusuna göre reklamlı Netflix ücreti 7 ile 9 dolar arasında belirlendiği duyuruldu. Tabi Türkiye’de TL bazında 37,99 TL olarak belirtildiği söylenmektedir.

 • Aylık 9,99 dolar= 37,99 TL / Temel Plan (480p çözünürlük, tek cihaz)
 • Aylık 15,49 dolar= 57,99 TL / Standart Plan (1080p çözünürlük, 2 cihaz)
 • Aylık 19,99 dolar= 77,99 TL / Özel Plan (4K+HDR Çözünürlük, 4 cihaz)

Tabi bu fiyatlandırma Türkiye’de farlı fiyatlandırılabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Netflix Ücretli Abonelik Fiyatları Beli Oldu!!