e
sv

Nvidia RTX 4000 Serisi Ve Fiyatları

21 Eylül 2022 14:41
avatar

admin

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uzun bir aradan sonra yeni serisi olan 4080 ve 4090 ekran kartlarıyla karşımıza çıkan Nvidia, Yeni çıkardığı bu ekran kartlarıyla ne tür yenilikler sağlıyor.

Nvidia Corporation, merkezi Santa Clara, California’da bulunan bir teknoloji şirketidir. Oyuncular için GPU’lar ve mobil cihazlar ve otomotiv pazarı için çipler üzerinde sistemler üretmektedir. Şirketin amiral gemisi grafik işlemci ürün ailesi olan GeForce, AMD’nin Radeon ürünlerinin doğrudan rakibidir. 1993’te kurulan bu şirket, kuruluş yılarından bu yana çok önemli başarılara imza attı. Nvidia, işlemci ve ekran kartlarının üretiminden bu yana başarısı gün geçtikçe parlamaya devam ediyor.

Nvidia, 4000 serisi ile iki yeni modeli ve fiyatları:

RTX 4080 modeli, iki farklı depolama seçeneği sunulmakta biri 12 GB GDDR6X VRAM’e sahipken, bir diğeri daha güçlü versiyon 16 GB depolamaya sahip daha pahalı versiyon olarak öne çıkıyor. Fiyatları ise 899 dolar ve 1199 dolar olacak.

RTX 4090 modeli, 24 GB G6X bellekle geldiğini ve RTX 3090 Ti’ den iki ila dört kat daha hızlı olduğu söyleniyor. Fiyatı ise 1599 dolar olacak.

Bunlar ile beraber yeni DLSS 3.0 tanıtıldı. RTX 2000 serisi ile oyun severlerin hayatına giren ve birçok oyunun performansını önemli ölçüde artıran bu özellik, RTX 4000 serisi ile daha da geliştirildi.

DLSS 3.0 kullanıcılara ne tür faydalar sağlıyor:

DLSS, performansı önemli ölçüde artıran AI grafiklerinde devrim niteliğinde bir atılımdır. GeForce RTX 40 serisi GPU’larda yeni dördüncü nesil Tensör çekirdekleri ve optik akış hızlandırması ile oluşturulan DLSS 3, görüntü kalitesinden veya hassasiyetten ödün vermeden ek yüksek kaliteli kareler oluşturmak için yapay zekâ kullanır. Daha fazla kare oluşturmak için yapay zekâ kullanarak performansı yüksek bir artış sağlayacak. DLSS, görüntü kalitesinden veya hassasiyetten ödün vermeden çok daha yüksek kaliteli kareler üretmek için GeForce RTX 40-Serisi GPU’lardaki yeni optik akış hızlandırıcılardan gelen sıralı kare ve hareket verilerini analiz eder.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Nvidia RTX 4000 Serisi Ve Fiyatları