e
sv

Pfizer Yetkilisinden Covid 19 Aşı İtirafı

13 Ekim 2022 15:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) ilaç şirketleriyle bir toplantıya katılan bir Pfizer yetkilisinin koronavirüs aşısının yeterli test yapılmadan piyasaya sürüldüğü söylemesinin ardından sosyal medya viral oldu.
Koronavirüse karşı geliştirilen mRNA aşılarının güvenliği uzun süredir tartışılıyor. Avrupa’da faaliyet gösteren birçok ilaç firmasının CEO’ları ve paydaşlarının katıldığı Avrupa Parlamentosu’nda (AP) dün ilaç firmaları toplantısı yapıldı.

İlaç firmasının Avrupa Parlamentosu üyelerinden sorular almasıyla koronavirüs aşısı oturumuna katılan bir Pfizer yetkilisinin itirafı gündeme damgasını vurdu.

Hollandalı Milletvekili Rob Roos, Pfizer’e şunları söyledi: “Pfizer’in aşıları, hastalığın yayılmasını önlemek için daha piyasaya sürülmeden önce test edildi mi? Test edilirse verileri komitemizle paylaşmanın mümkün olup olmayacağını sordum. Hollandalı bir avukat, “Ve çok net bir cevap istiyorum. Evet ya da hayır. Teşekkürler.” dedi. Önemli bir soruya net bir cevap istedi.

Pfizer yetkilileri, herkesin hiçbir test yapılmamış olmasının şok olduğunu kabul ederek yanıt verdi. “Aşı piyasaya çıkmadan önce, aşının bulaşmayı önleyip önlemediğini biliyor muydunuz? Hayır. Bilim hızında hareket etmek ve piyasaların nasıl çalıştığını öğrenmek zorundaydık. “
Bir Pfizer yetkilisinin bu itirafı dünyayı ateşe verirken, birçok aşı karşıtı aktivist ve aşının güvenilirliğinden endişe duyanlar bu açıklamaya tepki göstermek için sosyal medya hesaplarına yöneldi.
Daha sonra #pfizer hashtag’i kısa sürede Twitter’ın TT’si oldu.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Pfizer Yetkilisinden Covid 19 Aşı İtirafı