e
sv

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Grip aşısının geldiğini duyurdu. Kimler, nerde ve nasıl aşı olacak.

28 Eylül 2022 22:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uzun süredir beklenen grip aşısının sistemde tanımlandığını duyurdu. Bakan Koca, kış mevsiminin, yani grip mevsiminin başlamasına kısa bir süre kala sosyal medya hesaplarından şunları söyledi: “Sistemde tanımlı grip aşısı olan vatandaşlarımız aşıyı doktor reçetesi ile eczanelerden alabilirler” diye ifade etti. Grip aşısı olmak isteyen vatandaşlar, e-Nabız girip, grip aşısı rezervasyon ekranında kontrol ediyor. Grip aşılarının eczanelerde satılıp satılmadığı ve fiyatları merak edilen sorulardan biri…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Mevsimsel grip için üretilen grip aşıları ülkemize geldi ve aşıların dağıtımına başlandı. Bu konuda iyi hazırlandık” dedi. Bakan Koca konuyla ilgili şunları da ekledi: “65 yaş üstü yüksek riskli kronik hastalığı olan vatandaşlar sistemde tanımlı grip aşısını doktor reçetesi ile eczanelerden alabilirler”

 Aşının fiyatı:

Grip aşısının fiyatı 243 lira. SGK’nın ödeme listesinde yer almayan bu aşı, ücret karşılığında herkes tarafından yaptırılabilir.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Grip aşısı geldi. Aşı olabilirsiniz” açıklamasının ardından Aile Sağlığı Merkezi’nde (ASM) toplanan vatandaşların çoğu eli boş ayrıldı. Grip aşısı 65 yaş üstü kişilere reçete ediliyor, ancak 75-80 yaş arası önceden tıbbi durumu olan kişilere grip aşısı reçete edilmiyor. Aynı zamanda Türkiye de 65 yaş üstü vatandaşların nüfusu 10 milyon iken gelen aşı sayısı şu an sadece 4 milyon ve bu durumda birçok vatandaş aşı olmak istese bile aşı olamıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Grip aşısının geldiğini duyurdu. Kimler, nerde ve nasıl aşı olacak.