e
sv

Togg dan start-up’lara müjde

08 Temmuz 2022 13:38
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’nin mobilite alanında faaliyet gösteren küresel teknoloji markası Togg, Bilgi Teknolojileri Vadisi ile Japonya’da hayata geçirilen mobilite hızlandırma programını uluslararası arenaya taşıyacak. Togg, Silikon Vadisi’nin kalbindeki dört kıtada 20 ülkede 39 ofiste 400 kurumsal ortaklı bir inovasyon platformu olan Plug and Play ile birlikte çalışıyor ve start-up’ları uluslararası mobilite hızlandırma programına dahil ediyor.

 Togg, start-up’larla sürdürülebilir değer yaratıyor

 Bu program, küresel girişimcileri mentorluk, finansal danışmanlık ve proje desteği gibi tüm konularda desteklemektedir. Ayrıca Togg, Tak ve Çalıştır destekli bir açık  inovasyon platformu olan STARTUP AUTOBAHN’a üye olacak ve küresel oyuncular arasında mobilite alanında aktif  rol oynayacak.

Togg CEO’su Togg M. Gürcan Karakaş, Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen STARTUP AUTOBAHN Expo 2022 etkinliğinde duyurulan iş birliği ile ilgili olarak startup’ların mobilite ekosisteminin yeni teknoloji çözümünün çok önemli bir parçası olduğunu söyledi.

 “Beş ila on yıl önce şirketler kendi Ar-Ge birimlerine güveniyorlardı, ancak yeni başlayanlar inovasyonu benzeri görülmemiş bir hıza getirdiler. Çevik bir iş modeliyle cesur bir adım atan girişimler hızlı. Mobilite ekosistemi Sektör, yeni oyuncuların ortaya çıkması için bir pencere oluşturduğundan, yeni oyuncularla işbirliği yapıyoruz Sürdürülebilir değer yaratılmasını sağlıyor “Mobilite hızlandırma programlarının” tak-çalıştır uygulaması, desteklemek için attığımız önemli bir adımdır. ekosistemin çok önemli bir unsuru olan startuplar bir adımdır.

 Avrupa’da gerçekten nadir bulunan bir mobilite ekosistemi uygulama platformuyuz. Haziran ayında Avrupa’nın en büyük teknoloji ve startup etkinliği olan Vivatech’e startup yaklaşımımızı paylaşmak için katıldık. Etkinliğin merkezi olan Togg’s Mobility Park’ta çağa uygun bir başlangıç ​​hissetme fırsatım oldu. Küresel rekabete hazırlanan bir şirket olarak, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da mobilite ekosistemini geliştiren her türlü araştırmaya katılmaya devam ediyoruz.

 Plug and Play Türkiye Direktörü Lale Gözübüyük, işbirliği hakkında şunları söyledi: “Togg bir arabadan daha fazlası olmak istiyor. Dünyanın en büyük inovasyon platformu Tak ve Çalıştır, sadece dünya otomobil şirketlerine değil, mobilite başta  olmak üzere birçok sektöre  bu uzun yolculukta. Togg ile fırsat.”

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Togg dan start-up’lara müjde