e
sv

WhatsApp a Çok Tartışılacak Özellikler Geliyor!!

11 Ağustos 2022 15:10
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp a bomba gibi özellikler geliyor. Gün geçtikçe kullanıcı kaybeden WhatsApp yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmaya planlıyor. Kullanıcılar artık Telegram ve Signal gibi mesajlaşma uygulamalarına gidiyor. Ülkemizde kullanıcı sözleşmesi ile gündeme düşmüştü. WhatsApp mesajlarımızı 3. kişilere paylaşmak için bizden onay istedi aksi takdirde uygulamayı kullanamayacağımızı açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra kullanıcıların çoğu Telegram ve Signal uygulamalarını indirmelerine vesile olmuştu. WhatsApp bu kullanıcı kaybından sonra ve Türk halkının tepkilerinden dolayı WhatsApp ın bunu ileri tarihe atması ve sonraki süreçte ise tamamen iptal etme sürecine girmişti. Şimdi ise WhatsApp bizlere çok tartışılacak 3 özellik ile karşımıza çıkıyor.

Bakın bu özellikler neler?

Bunlardan birincisi, Güncellemeden sonra kullanıcılar isterse yalnızca yöneticiye bildirim gidecek bir şekilde gruplardan çıkabilecek. Yani diğer gruptakiler ayrılan kişileri görmek istediğinde üyelere bakması gerekecek.

İkinci özellik ise, çevrimiçi olduğumuzu gizleyebileceğiz artık. Yani istemediğiniz kişilere çevrimdışı görünebileceksiniz. Bu özellik aslında WhatsApp ın durumlarınızı gizleme şekline benzer şekilde.

Üçüncü ve son Özellik ise, Attığınız bir fotoğrafı artık başkaları göremeyecek yani kısa bir süreline görülmesi için ayarladığınızda karşıdaki taraf fotoğrafın ekran görüntüsünü alabilirdi fakat artık yeni gelen özellikle artık ekran görüntüsü engelleme özelliği geliyor.

Siz bu gelecek olan yeni güncellemeler hakkında neler düşünüyorsunuz?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

WhatsApp a Çok Tartışılacak Özellikler Geliyor!!