e
sv

WhatsApp’a Hayalet Modu Geldi!

19 Eylül 2022 16:02
avatar

admin

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp, yeni güncellemede yer alan özelliklerle kullanıcıların dikkatini çekti. Ghost Mode adlı yeni bir güncelleme artık gizliliğinizi istenmeyen kişilerden korumanıza izin veriyor. Geçen ay WhatsApp’a gizlilik odaklı üç yeni güncelleme geleceği duyurulmuştu. Bu özellik, gruplardan sessizce ayrılabilme, zamanlı mesajlarla ekran görüntüsü almaktan kaçınma ve çevrimiçi saklanma özelliği olarak 3 farklı güncelleme yayınlandı. Bildiğiniz gibi profil resmi, durum ve son görülme gibi kısımlar dilerseniz WhatsApp’ta gizlenebiliyor. Okundu bilgileri karşı taraftan da gizlenebilir, ancak çevrimiçi bilgiler gizlenemez. Bu yeni özellik bunu mümkün kılıyor gibi görünüyor.

Peki WhatsApp hayalet modu nasıl kullanılıyor:

WhatsApp ta son görülmenizi ve çevrim içi olmanızı gizleyebilmeniz için aşağıdaki ayarları yapın

WhatsApp> Ayarlar> Hesap/ Gizlilik/ Son görülme ve çevrim içi bilgisi

Ayar menüsünde iki farklı gizlilik modu bulunmaktadır.

 1. Son görülme bilgimi kimler görebilir.
 2. Çevrim içi olduğumu kimler görebilir.

Birinci gizlilik ayarında kullanıcının isteğine göre, “Herkes”- “Kişilerim”- “Şunlar hariç kişilerim”- “Hiç kimse” olmak üzere 4 farklı seçenek bulunmaktadır.

İkinci ayar menüsünde ise, “Herkes” ve “Son görülme bilgisiyle aynı” olmak üzere 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Tabi bu ikinci gizlilik ayarını değiştirdiğinizde diğer kullanıcılarında çevrim içi bilgilerini göremeyeceğiniz anlamına geliyor. Bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bu özellikler ilk olarak WhatsApp Beta test sürümünde yayınlandı. Önümüzdeki günlerde ise bütün kullanıcılara sunulacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’a Hayalet Modu Geldi!