e
sv

Youtube Shorts ‘tan Para Kazanabilmek İçin Gerekenler ve Yeni Gelen Özellikler

23 Eylül 2022 15:41
avatar

admin

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’ın popüler kısa video paylaşım platformu Tik Tok’tan ilham alan YouTube Shorts, büyük bir başarıya ulaştı. Google artık YouTube için içerik oluşturan ve bunlardan para kazanan kullanıcılara yeni seçenekler sunuyor. İçerik üreticiler, YouTube kısa videolarında reklam yayınlayarak para kazanabilecekler. Bu, içerik üreticiler için sevindirici bir gelişmedir, fakat öte yandan videoları izleyen insanlar için biraz daha zor olacak. Çünkü kısa bir videoda reklamlar görmek iyi bir deneyim olmayabilir.

Youtube Shorts ’tan para kazanma nasıl aktif edilir:

Normal de Youtube yatay videolardan para kazanabilmek için Youtube’ un bazı şartları vardı içerik üreticileri bu şartları yerine getirdiğinde para kazanmaya başlayabiliyorlardı. Bu şartlar 1 sene içerisinde 4000 saat izlenme ve 1000 aboneye ulaşmaydı.

Youtube Shorts videolardan içerik üreticilerinin para kazanabilmesi için koyduğu şartlar ise 1000 aboneyi geçmek ve 3 Ay içerisinde 10 milyon izlenmeyi yakalayabilmesi gerekmektedir. Bu gereksinimi sağlayan İçerik ücretleri artık Youtube Shorts ‘tan para kazanmaya başlayabilecek. Youtube Shorts ‘tan kazanılan gelirin %45 içerik üreticisi alacak, geri kalan %55’i de Youtube’a kalacak.

Youtube Shorts ‘a gelecek olan Süper Teşekkür özelliği sayesinde izleyiciler içerik üreticilerine bağış atabilecek. Youtube iş ortağı programına dahil ettiği Shorts ile üreticilerin daha çok kısa video üretmeye teşvik edecek.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Youtube Shorts ‘tan Para Kazanabilmek İçin Gerekenler ve Yeni Gelen Özellikler