e
sv

YouTube’a yeni özellikler

12 Nisan 2023 12:40
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, YouTube Premium abonesi olan iPhone kullanıcıları için çok sayıda yeni özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu özellikler, YouTube Premium’u daha da çekici hale getirecek gibi görünüyor.

YouTube Premium abonesi olan iPhone kullanıcıları, bir dizi yeni özelliğe kavuşuyor. Böylece YouTube, artık iPhone kullanıcılarına ücretli abonelik seçeneğine geçmeleri için daha da fazla neden sunmuş oluyor.

Bir blog gönderisine göre, yeni YouTube Premium özelliklerinden biri SharePlay’in eklenmesi. İlk olarak iOS 15.1 ile kullanıma sunulan bu özellik, iki veya daha fazla kullanıcının bir FaceTime araması sırasında müzik dinlemesine, film izlemesine veya birlikte egzersiz yapmasına olanak tanıyor. YouTube Premium ile yakında FaceTime üzerinden, biriyle bir YouTube videosu izleyebileceksiniz.

Bir başka ilginç özellik de 1080p HD kalitesinde gelişmiş bir bit hızı. YouTube, tüm kullanıcıların 1080p akışa erişmeye devam edeceğini, ancak Premium kullanıcıların çok fazla ayrıntı ve hareket içeren videolar için “ekstra canlı ve net” bir görüntü elde edeceğini belirtiyor.

YouTube Premium, Akıllı İndirme özelliğini de kullanıma sunuyor. Wi-Fi’ye bağlandığınızda uygulama, videoları doğrudan kitaplığınıza indirmenizi önerecek ve böylece istediğiniz yerde çevrimdışı izlemeye hazır olacaklar. Basın açıklamasında “Kullanıcılarımızın her zaman internete bağlı olmayabileceğini anlıyoruz, ancak bu, YouTube Premium deneyiminizi durdurması gerektiği anlamına gelmiyor” diyor.

YouTube Premium ayrıca video izlemek için platformlar arası destek sunmaya da başlayacak. Bu, iPhone’unuzda bir videoyu başlatabileceğiniz, duraklatabileceğiniz ve Android’de veya web’de devam ettirebileceğiniz anlamına geliyor. YouTube, bu işlevin kesinti olmadan vidoya geri dönmenize izin verdiğini söylüyor.

Bu özellikler, iPhone kullanan YouTube Premium kullanıcıları için önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunulacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

YouTube’a yeni özellikler